Find the perfect color for your facade
Get the appNajprej izberite osnovno, prevladujočo barvo fasade in šele nato poiščite dodatne barvne odtenke. Navdih najdete v svoji okolici. Na izbiro barve pa ne vpliva le okolica, ampak tudi barva strehe, oken in žlebov.
Dodatne barve izberite iz iste barvne osnove. Ti odtenki se med seboj dopolnjujejo, izgledajo elegantno in harmonično. Pri intenzivnih in temnih barvah upoštevajte namig: uporabite jih kot detajl, na manjših površinah.
Jedro sistema Baumit Life sestavlja več kot sto osnovnih barv. Vsaki pripada še 8 barvnih odtenkov. Zadnja števka prikazuje svetlost odtenka. Razvrščene so od 1 do 9, pri čemer 1 pomeni najintenzivnejši odtenek, 9 pa najsvetlejšega. Nevtralni odtenki so odlična podlaga za prevladujočo barvo fasadne površine. Fasadi dajejo svež in naraven videz. Pod vsakim zaključnim slojem najdete vse razpoložljive odtenke Baumit Life.
Preverite »trende« in izberite svoj barvni odtenek glede na vrsto arhitekture, kot predlaga arhitektka Silvia Cejpekova. Pri kombiniranju barv tako ustvarjate s samozavestjo strokovnjaka. Vse barve so izbrane znotraj iste barvne osnove, za ohranitev medsebojne harmonije.
Vas besede kot so slonovina, čokolada, bela kava, pesek spominjajo na odtenek fasade, ki jo želite imeti? Za vsako barvo boste našli 4 variante barvnih odtenkov in priporočene barvne kombinacije.
Oglejte si barvno paleto Baumit Life, izberite svoj barvni odtenek in poiščite popolne barvne kombinacije.
Morda vas bo zanimalo tudi ↓
Barvni trendi prihajajo in odhajajo, klasična bela pa bo vedno priljubljena izbira ‒ še posebno na fasadi!
VečZaključni omet in fasadna barva sta izraza, ki ju pogosto medsebojno zamenjujejo. Zaključni ometi so tankoslojni ometi v izbrani strukturi in barvi.
VečNaročite vzorec fasadnega ometa na plošči in se prepričajte, ali ste izbrali pravi odtenek.
VečKoliko barv prepoznate? Videti barve je sposobnost človeškega očesa in interpretacija zaznane svetlobe. Na prepoznavanje vplivajo tudi drugi dejavniki: svetlobni vir, kot gledanja, velikost opazovanega območja, struktura površine … Različni dejavniki lahko povzročijo, da zaznamo "isto" barvo različno. Izbor ustrezne barve naj bo zato premišljena odločitev.